Valentin Costache a uimit după titlul câștigat de CFR Cluj: „Sunt supărat, cred că meritam asta!”

Valentin Costache, de la CFR Cluj, suteaza in timpul meciului de fotbal contra echipei Academica Clinceni din prima etapa a play-off-ului Ligii 1, disputat pe stadionul Dr. Constantin Radulescu, duminica, 18 aprilie 2021. FLAVIU BUBOI / MEDIAFAX FOTO

Valentin Costache a devenit în premieră campion cu CFR Cluj, dar fostul dinamovist a avut și motive să fie supărat, după ce n-a reușit să marcheze cu FCSB, într-un meci câștigat de gazde cu scorul de 2-0 și în care roș-albaștrii au mizat pe mulți jucători tineri.

Fotbalistul clujenilor a trimis de două ori în bară și regretă că n-a punctat în ultima etapă a play-off-ului. CFR Cluj și FCSB s-au întâlnitîn Gruia, în cadrul ultimei etape din play-off-ul Ligii 1, iar ardelenii au învins cu scorul de 2-0, după golurile marcate de către Gîdea, în minutul 14, respectiv Rondon, în minutul 64.

Duelul dintre CFR Cluj și FCSB a fost Live Video Online pe prosport.ro.

Valentin Costache, regrete după titlul câștigat cu CFR: „Sunt puțin supărat!”

Valentin Costache știe că a fost ghinionistul serii în Gruia, după ce a trimis de două ori în bară, în duelul cu FCSB. Mijlocașul nu s-a simțit deloc bine sub comanda lui Dan Petrescu, dar a arătat de ce este în stare după ce la Cluj-Napoca a ajuns Edi Iordănescu.

„Sunt puțin supărat că nu am marcat, cred că îl meritam azi. Știe și Mister (n.n. Edi Iordănescu), încrederea contează foarte mult pentru mine. Am calitate, mă descurc, sper să o țin tot așa. La anul o să fie de patru ori mai greu (n.n. râde), dar o să dăm iar totul.

Vreau să stau cu familia, să mă bucur de ce am realizat și o să mă gândesc ce vreau să fac în continuare. Nu mă opresc aici! Primul meu antrenor m-a ajutat mult, îl iubesc enorm”, a spus Valentin Costache, la Digi Sport.

Publicat: 26 05. 2021, 00:06
Actualizat: 26 05. 2021, 00:06