Amical cu incidente între Anglia și Honduras (0-0). VIDEO | Partida a fost întreruptă 30 de minute din cauza fulgerelor. Sturridge, lovit de o sticlă

Internaționalul englez Daniel Sturridge a fost lovit de o cutie de bere aruncată din public, sâmbătă, la meciul amical disputat de naționala Angliei la Miami, cu Honduras, scor 0-0, informează Daily Mail.

Incidentul a avut loc în prelungirile reprizei a doua și a fost surprins de camerele de televiziune. După ce a fost lovit de cutia de bere, Sturridge a avut o discuție cu spectatorii din zona de unde s-a aruncat obiectul respectiv spre el.

Reprezentativa Angliei a încheiat la egalitate, scor 0-0, meciul de pregătire pentru Cupa Mondială susținut, sâmbătă, la Miami, în compania selecționatei Hondurasului.

Meciul a fost întrerupt circa 30 de minute din cauza unei furtuni.

Anglia va juca la Cupa Mondială în grupa D și va debuta la 14 iunie cu Italia, iar Honduras va începe competiția cu Franța, în 15 iunie, în grupa E.

Sursa: Mediafax

Publicat: 08 06. 2014, 17:23
Actualizat: 08 06. 2014, 17:35