Meci nebun la Metz! PSG avea 2-0 în minutul 78, dar a urmat un final incredibil

• PSG a fost la numai câteva secunde de a face un nou pas greșit în cursa pentru titlu! Milionarii Franței au fost egalați pe final la Metz, dar Matuidi a adus victoria în prelungirile partidei.

Pe terenul celor de la Metz, PSG a pornit ca favorită clară, iar la pauză totul mergea perfect pentru parizieni. Cavani și Matuidi au marcat în minutele 33 respectiv 36, iar cele trei puncte păreau asigurate. În minutul 78, Jouffre a redus din diferență, iar victoria nu mai părea atât de sigură pentru PSG. Diabate a restabilit egalitate în minutul 88, iar la Monaco se desfăcea șampania. Oaspeții nu au cedat, și Matuidi a punctat din nou pentru 3-2, în al treilea minut de prelungire. Victorie cu emoții pentru echipa lui Unai Emery, care ajunge la egalitate de puncte cu liderul AS Monaco, dar cu un meci în plus.

Publicat: 18 04. 2017, 21:46
Actualizat: 18 04. 2017, 22:46