Schimbat de Gigi Becali după 29 de minute în FCSB – Gloria Buzău, Ionuț Panțîru a lovit acoperișul băncii de rezerve și a plecat, nervos, direct la vestiare

Ionuț Panțîru a fost schimbat de Gigi Becali după 29 de minute în FCSB – Gloria Buzău, după care a plecat, nervos, direct la vestiare.

Fundașul stânga Ionuț Panțîru a fost titular pentru FCSB în meciul cu Gloria Buzău, dar a apucat să joace doar 29 de minute, fiind înlocuit cu Risto Radunovic.

Deranjat că a fost înlocuit devreme de Gigi Becali în FCSB – Gloria Buzău, Panțîru a lovit acoperișul băncii de rezerve, după care s-a oprit la vestiare

Ionuț Panțîru a bifat, cu Gloria Buzău, al șaptelea meci jucat pentru FCSB în actuala ediție de campionat. Fundașul stânga fusese integralist de cinci ori, iar în etapa a noua, în deplasare, cu CFR Cluj (scor final, 2-2), i-a lăsat locul în ultimul sfert de oră lui Risto Radnovic.

Cu nou promovata, Panțîru nu a apucat să joace nici măcar o jumătate de oră. El l-a pierdut din vedere pe Jipa, în minutul cinci, iar jucătorul de la Gloria Buzău a făcut o fază senzațională, driblând mai mulți adversari, după care a marcat cu un șut în plasa laterală.

Scăparea i-a fost fatală jucătorului, care a fost schimbat de Gigi Becali în minutul 29. În locul lui a fost trimis Risto Radunovic, iar Panțîru nu a suportat rușinea. După ce a ajuns lângă colegii lui, a lovit cu putere acoperișul băncii de rezerve, după care a plecat, nervos, direct la vestiare.

Elias Charalambous i-a trimis din primul minut al meciului de pe Arena Națională pe portarul Târnovanu și jucătorii de câmp Pantea, Chiricheș, Șut, Panțîru, Edjouma, Alhassan, Băluță, Olaru, Oct. Popescu și Bîrligea.

Echipa lui Gigi Becali a restabilit egalitatea în minutul 40, când Octavian Popescu a executat impecabil o lovitură liberă de la marginea careului, trimițând mingea lângă bară.

După această etapă, campionatul se întrerupe două săptămâni, pentru meciurile naționalei României din Liga Națiunilor, cu Cipru și Lituania, ambele în deplasare, care vor avea loc pe 12 și 15 octombrie, de fiecare dată de la ora 21:45.

Publicat: 06 10. 2024, 22:07
Actualizat: 06 10. 2024, 22:41