Basarab Panduru, lăsat fără cuvinte de Dennis Man! Faza care l-a cucerit pe fostul internațional. „Nu vezi în campionatul nostru așa ceva!” | VIDEO

Darius Dumitru Olaru, Dennis Man si Igor Armas in meciul de fotbal dintre FCSB si FC Voluntari, contand pentru Liga 1 Casa Pariurilor, desfasurat fara spectatori pe Arena Nationala din Bucuresti, vineri 22 ianuarie 2021. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Dennis Man a fost unul dintre cei mai buni jucători de pe teren în meciul FCSB – Voluntari, scor 2-1, iar internaționalul român l-a lăsat fără cuvinte pe Basarab Panduru.

FCSB s-a impus în fața celor de la FC Voluntari, scor 2-1, datorită golurilor înscrise de Dennis Man și Florin Tănase, dar Panduru a rămas plăcut impresionat de o fază realizată de Man.

Dennis Man a înscris în minutul 36 al partidei, iar apoi Florin Tănase a majorat avantajul pentru formația antrenată de Toni Petrea din penalty, în minutul 71, după un conflict cu fotbalistul din Arad care dorea și el să execute lovitura de la 11 metri. Pentru formația din Ilfov și-a trecut numele pe tabela de marcaj Jefte, în minutul 90+3, din penalty.

Basarab Panduru, lăsat fără cuvinte de Dennis Man

Gestul tehnic al lui Dennis Man în fața lui Igor Armaș l-a surprins pe Basarab Panduru. Fostul internațional suține că Liga 1 are foarte puțini jucători care pot face driblingul fotbalistului de la FCSB. (VIDEO)

„E un dribiling de mare clasă, nu prea vezi la noi în campionat, clar nu vezi aşa ceva, cu dreptul, ai luat-o cu stângul imediat, o dai pe lângă adversar, diferenţa e că Neymar cam trece de fiecare dată când face asta. E un dribling de mare fineţe, el ştie când vine mingea la el ce vrea să facă, pleacă frumos, foarte frumos, dacă îi şi ieşea, cred că ne mai aminteam de el.

Nu vezi în campionatul nostru aşa ceva, jucători cu abilitatea asta, pac pac, drept stâng să-l ia şi să ducă mingea. Se uită cu coada ochiului în stânga, îl vede pe adversar şi ştie de dinainte ce vrea să facă. Dacă trecea, era mult mai frumos”, a explicat Basarab Panduru, pentru Telekom Sport.

Publicat: 23 01. 2021, 08:22
Actualizat: 23 01. 2021, 08:44