Andrei Vlad, criticat dur după gafa din FC Argeș – FCSB: „Are momente când îi stă mintea!” | VIDEO EXCLUSIV ProSport Live

This browser does not support the video element.

Vezi galeria foto - 6 poze

Dinu Gheorghe, fost președinte de club în Liga 1, a fost invitat în cadrul emisiunii ProSport Live și a vorbit despre Andrei Vlad, portarul în vârstă de 22 de ani al lui FCSB, după gafa din meciul cu FC Argeș.

Meciul dintre FC Argeș și FCSB s-au întâlnit joi seară, în cadrul etapei cu numărul 29 din Liga 1, pe Stadionul „Nicolae Dobrin” din Pitești, iar gazdele au învins cu scorul de 1-0, după golul marcat de către George Ganea, în minutul 16, în urma unei gafe a portarului Andrei Vlad.

După acea gafă, Andrei Vlad a fost înlocuit la pauză cu Ștefan Târnovanu, portarul în vârstă de 21 de ani al roș-albaștrilor.

Dinu Gheorghe îl critică pe Andrei Vlad, după gafa din FC Argeș – FCSB

Dinu Gheorghe este de părere că FCSB ar trebui să își achiziționeze un portar cu experiență, însă exclude varianta Cătălin Straton (32 de ani), cel de-al treilea portar al roș-albaștrilor.

„Greșeală impardonabilă, total neconcentrat. S-a văzut de la începutul jocului, probabil că a fost relaxat. Va înainta în vârstă… Portarii după 25 de ani se maturizează. El este un portar talentat, are un fizic foarte frumos pentru acest post, pare și curajos, dar are momentele astea când parcă… Nu știu… Îmi aduc aminte cu Rapid Viena, în cupele europene, când mingea ieșea afară, pe lângă poartă și a respins-o el și au dat gol austriecii. Are momente când îi stă mintea, pe românește, ce să zic altceva, îmi pare rău pentru el.

În momentul ăsta, nu cred că poate fi atât de important pentru FCSB. Acest post trebuie girat de un portar cu experiență”, a spus Dinu Gheorghe, la ProSport Live.

Publicat: 04 03. 2022, 23:44