Florin Prunea, semnal de alarmă în legătură cu CFR Cluj: „Este îngrijorător modul în care câștigă!” | VIDEO EXCLUSIV ProSport Live

This browser does not support the video element.

Florin Prunea, fostul mare portar al lui Dinamo și al echipei naționale, a fost invitat în cadrul emisiunii ProSport Live și a vorbit, printre altele, despre parcursul echipei CFR Cluj în Liga 1.

Partida dintre CFR Cluj și FC Argeș s-a disputat luni seară, în cadrul etapei a treia din play-off-ul Ligii 1, pe Stadionul „Dr. Constantin Rădulescu” din Gruia și trupa lui Dan Petrescu s-a impus cu scorul de 2-0, după golurile marcate de către Debeljuh, în minutul 23, respectiv Dugandzic, în minutul 84. Piteștenii au rămas și în inferioritate numerică în minutul 77, când Tofan a încasat cartonașul galben.

Florin Prunea este de părere că jucătorii lui CFR Cluj s-au obișnuit cu victoriile, cu titlurile, motiv pentru care nici nu mai știu să se bucure.

Florin Prunea, semnal de alarmă în legătură cu CFR Cluj

Totodată, Florin Prunea susține că antrenorul Dan Petrescu este unul dintre atuurile campioanei României.

„Ceea ce este îngrijorător pentru mine, nu pentru CFR, este modul în care câștigă echipa asta. Băieții ăștia nu se mai bucură la goluri, nu se mai bucură la victorii. Pentru ei a devenit ceva normal. Sigur că au întâlnit și o echipă, mă refer la FC Argeș, care după ce a făcut pasul în play-off… acolo e altceva. CFR, de data asta, a avut și șansă, pentru că Craiova a câștigat cu FCSB și atunci s-a dus la opt puncte.

CFR e echipa cea mai puternică și organizată cel mai bine din toate punctele de vedere, ca structură de club, fiecare acolo știe ce are de făcut. Și, bineînțeles, este Dan Petrescu, care lasă impresia că domină toți antrenorii din această competiție. El nu are nicio vină, dar cinci ani să domini, adică să nu ai niciun fel de probleme… parcă nu te plictisești așa…”, a spus Florin Prunea, la ProSport Live.

Publicat: 05 04. 2022, 21:15