Lucian Sănmărtean anunță momentul când FCSB va atinge apogeul: „Atunci, lucrurile vor arăta foarte bine!”. VIDEO

This browser does not support the video element.

Fostul magician al lui FCSB, Lucian Sănmărtean, a spus când va atinge campioana apogeul, iar lucrurile vor arăta bine pentru echipa lui Gigi Becali.

Lucian Sănmărtean este ferm convins că, în momentul în care Adrian Șut și Darius Olaru vor reveni pe gazon, lucrurile vor arăta foarte bine pentru FCSB.

Lucian Sănmărtean știe când va veni momentul ca lucrurile să arate foarte bine pentru FCSB

În prezent antrenor secund al lui Daniel Pancu la naționala U21 a României, fostul mijlocaș român Lucian Sănmărtean a caracterizat jocul lui FCSB în primul meci oficial, victoria cu 3-0 în fața celor de la Corvinul, în Supercupa României.

„Primă repriză a fost mai puțin reușită, din punctul meu de vedere. Implanturile și jucătorii nu s-au ridicat la nivelul dorit. Este începutul campionatului, nu a fost o prestație convingătoare. Dar cei de pe bancă au făcut diferența. Ștefănescu este în formă deosebită și s-a integrat foarte bine.

Mi-a plăcut Corvinul, a avut o evoluție bună. Echipa își știe locul, valoarea, a avut curaj și ocazii mari. Dacă era egal la pauză, poate partida era diferită”, a spus Sănmărtean la ProSport Live.

Fostul internațional român a făcut o paralelă între sosirea la FCSB a lui Florinel Coman și a lui Marius Ștefănescu, punând accent pe faptul că acesta e mult mai matur.

„Lui Coman i-au trebuit ceva sezoane să se integreze. Ștefănescu este jucător matur, s-a integrat mai repede decât Coman. Doar câteva șanse i-au trebuit să marcheze.

Când dai gol de la primul meci, nivelul publicului și patronului e ridicat. Când vine campionatul și nu te ridici la un anumit nivel de la primul joc, e mai delicat. Să-l lăsăm să urce gradual. Va fi de impact la FCSB.

A arătat bine pentru primul joc. Când intră și Șut, Olaru și Târnovanu lucrurile vor arăta foarte bine pentru FCSB”, este convins Lucian Sănmărtean.

Publicat: 06 07. 2024, 12:51